Promienniki podczerwieni – nie tylko do wnętrz, ale i na zewnątrz

Promienniki podczerwieni stanowią alternatywę dla tradycyjnego ogrzewania. Koszty ich zakupu są wysokie, ale stają się inwestycją w zdrowe ogrzewanie i wysoki komfort cieplny. Co więcej, jest to sposób na ogrzanie nie tylko domowych wnętrz. Promienniki podczerwieni z powodzeniem znajdują swoje miejsce w obiektach publicznych, w restauracjach i barach, na przykład zewnętrznych ogródkach. Dzięki temu klienci mają szansę cieszyć się smacznym posiłkiem, napojami i wspólnie spędzanym czasem, ale w wymarzonych okolicznościach przyrody, nawet w chłodne dni.

Promienniki podczerwieni z włókna węglowego i halogenowe

Dostępne są dwa rodzaje promienników – z włókna węglowego i halogenowe. Te pierwsze zawierają w sobie elementy wykonane właśnie z włókna węglowego. Można je uznać za jeden z typów lamp halogenowych. Cechuje je dłuższy okres eksploatacji oraz niższa temperatura, jaką osiąga element grzejny. Ciepło odczuwane na skórze jest przyjemne. Można liczyć na wrażenie, jakoby faktycznie było cieplej niż jest w rzeczywistości, dlatego ten typ ogrzewania sprawdza się bardzo dobrze.

Halogenowe promienniki podczerwieni są za to wypełnione gazem halogenowym. Mają dużą moc, a element grzejny nagrzewa się stosunkowo mocno, dlatego ich czas eksploatacji jest nieco krótszy. Atutem jest to, że sprawdzają się zainstalowane w miejscach, których wymogiem jest zachowanie sporej odległości od ogrzewanych obiektów. Ponadto uzyskiwanie wyższej temperatury oznacza, że świecą jaśniej. Są wydajne i oferują komfortowe ciepło. 

Dlaczego promiennik podczerwieni?

Promienniki podczerwieni wykorzystuje promieniowanie podczerwone, które dla ludzkiego oka nie jest widzialne. Można za to o nim powiedzieć, że to doskonały nośnik energii cieplnej. Nie bez powodu takich urządzeń pojawia się na rynku coraz więcej, a ich jakość, wydajność i estetyka, są w stanie zadowolić najbardziej wymagających odbiorców. Wystarczy spojrzeć na szeroką ofertę sklepu https://Econovli.pl.

Promieniowanie podczerwone jest pochłaniane przez wszystkie obiekty znajdujące się w jego pobliżu. To dlatego zarówno w mieszkaniach, domach, jak i w obiektach zewnętrznych, gdy dochodzi do oddawania promieniowania w postaci ciepła, uzyskuje się tak wysoki komfort. Całe powierzchnie są równomiernie nagrzane, nie ma różnic temperatur między najniższymi a najwyższymi partiami.

Promienniki nie powodują nagrzewania się powietrza, ani też nie wprawiają go w ruch. Tym samym zostaje ograniczone unoszenie się kurzu, który przy tradycyjnych metodach wytwarzania ciepła, oznacza nieustanny transport drobnoustrojów i roztoczy. Dla alergików, astmatyków oraz reumatyków, ogrzewanie na podczerwień staje się ukojeniem. Tę zaletę wykorzystuje się ponadto w przestrzeniach zewnętrznych, ale i miejscach całkowicie nieocieplonych.

Ciepło odczuwane jest od razu po włączeniu wybranego promiennika, dlatego nie trzeba czekać na odczucia komfortu, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych grzejników. Promiennik podczerwieni działa na prąd, jak więc ma się kwestia jego kosztów? Pierwotny zakup jest drogi, energia też nie należy do tanich zasobów. Oszczędności polegają jednak na tym, że ograniczone do minimum zostają koszty eksploatacji i napraw. Ponadto podczerwień pozwala uzyskać wrażenie większego ciepła, przy ustawieniu niższej temperatury, a więc dochodzi do mniejszego poboru energii elektrycznej. Oszczędności z czasem naprawdę przychodzą.

Który promiennik wybrać?

Spośród dwóch wskazanych typów, promiennik z włókna węglowego sprawdzi się lepiej tam, gdzie zostaje zachowana niewielka odległość między strefą przebywania ludzi a zainstalowanym urządzeniem. Jest to związane z uzyskiwaniem łagodniejszego światła. Jeśli promiennik instaluje się w znacznie większej odległości, z powodzeniem można postawić na typ 

Możesz także przeczytać

Leave a Comment